Tel: +90 422 212 27 29 | +90 422 212 12 05
Sosyal Medya:

TOPLU YEMEK ÜRETİMİ

Hastane , polikliniklerde ve yaşlı bakım evlerinde farklı diyet programları alan hastaların , yaşlıların ihtiyaçlarına göre özenle hazırlanan yemeklerin katlara servisinden, üretim tesisi ve fabrikalarda fizik gücüyle çalışan kadroların yüksek besin değeri ihtiva eden menülerine kadar farklı profillere özel değişik çözümler üretmek Tuğrasan Catering in uzmanlık alanıdır. Özellikle farklı yaş gruplarında hizmet verilen çocukların ve gençlerin beslenme alışkanlarındaki hataların düzeltilmesi ve onların yeterli, dengeli beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirmelerine yönelik geliştirdiğimiz çalışmalarımız devam etmektedir.

TAŞIMA YEMEK

Modern ve geniş bir merkez mutfağa sahip olmanın avantajı ile ekmek imalatı, et işleme, mantı, sütlü tatlı, baklava, pasta ve patisserrie ürünlerini kendi çatımız altında üretebildiğimiz için müşterilerimizin A’dan Z’ye her türlü gıda ihtiyacının tek tedarikçisiyiz. Tuğrasan Catering, müşterilerine dışarıdan satın alınmış ya da işlenmiş ürünleri sunmamak için özen gösterir. Taşıma yemek sisteminde müşterilerimize yemek takımlarından, benmariye, bulaşık makinelerinden su sebillerine, yemekhane dekorundan yemeğin servisini yapacak personel ekipmanının tedarikine kadar tam hizmet sunuyoruz.


YERİNDE ÜRETİM

Tuğrasan Catering, kendi mutfak alanına sahip firmalara yerinde üretim hizmeti de vererek, yerinde projelere de lezzet, sağlık, hijyen ve kaliteyi taşıyor. Yerinde üretim projelerinde müşteri isterse belirlenen alana Tuğrasan Catering tüm ekipmanları ile tam donanımlı bir mutfak kurar. Usta aşçıları da, yemeğin sunumundan sorumlu olacak servis personelini de özenle seçer ve gerekli eğitimlerden sonra göreve başlatır. Üretim aşamasında her projede gıda mühendisi proje müdürü olarak o noktada sürekli görev alır ve tıpkı merkez mutfakları gibi kalite, gıda güvenliği ve hijyen sistemlerini yürütür, denetim ve kontrolleri sağlar. Böylece Tuğrasan Catering in bütün yerinde üretim projeleri merkez mutfak ile aynı kalite standartlarına sahip olur.


ÖZEL ORGANİZASYONLAR

İhtiyaç, beklenti ve belki de hayalleriniz doğrultusunda şekillenecek organizasyonunuzun tüm detaylarını planlayan ve size uygulama seçenekleri sunan Tuğrasan Catering ; hizmet verilecek mekanın özellikleri ve konuk sayısı gibi detaylardan bağımsız, mükemmel hizmeti hedefler. Tuğrasan Catering, özel organizasyonlar bölümü, şirket açılışlarından, tematik gecelere; ev partilerinden pikniklere kadar çeşitli organizasyonlarda sizinle birlikte düşünür, sizin adınıza uygular ve hizmet kalitesiyle sizi temsil ettiğini bilir. Türk ve dünya mutfağının en seçkin lezzetlerinden oluşan menüsü, deneyimli ve yaratıcı şefleri, uzman servis kadrosuyla Tuğrasan Catering farkını yaşayın.

KALİTE

Her gün üretilen yemeklerden alınan örnekler laboratuarımızda mikrobiyolojik analize tabi tutularak herhangi bir kontaminasyona uğrayıp uğramadığı test edilir. Ayrıca yemeklerin hazırlandığı tezgahlar, ekipmanlar, makineler, pişirme kazanları, fırınlar ve üretim yeri havasından ve personelden alınan örneklerin hijyen kontrolü yapılır. Gerçekten tüm analizlerden alınan sonuçlar, toplantılarda yönetim ve üretim ekibi ile paylaşılır. Analiz sonuçları verilerine göre eğitim ve önleyici faaliyetlerin kapsamı oluşturulur. Yemeğinizin hijyen ve kalitesini ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ile koruma altına aldık. Sağlıklı beslenme, hijyen ve mikrobiyolojik koşulların hepsi bu sistemle geniş bir şekilde kontrol altında tutulur. Hammadde Seçimi, Depolama, Hazırlık Süreci, Ayırma, Yıkama, Doğrama, Pişirme Süreci, Paketleme Süreci, Taşıma Süreci, Servis Süreci, gibi yemeğinizin hammadde tedarikçi seçiminden çatalınıza ulaşıncaya kadarki her türlü hijyen ve kalitesini periyodik kontrol, denetim, analiz, eğitim ve iyileştirmelerle sürekli olarak yükseltmeyi hedefliyoruz.

HİJYEN

Personel Hijyeni
• Tüm üretim ve servis personelimiz iş giysileri ile çalışmaktadır. İş giysilerinin günlük olarak yenisi ile değiştirilmesi zorunludur.
• Tesisimizde, üretim alanlarında saçların bone ile kapatılması, eldiven ve galoş giyilmesi ve maske kullanılması ve zorunludur.
• Eldivenlerin her saat başı değiştirilmesi mecburidir.
• Eldiven giyiminden önce ellerin dezenfektan ile sterilizasyonu ve eldiven giyiminden sonra bir kez daha dezenfeksiyonu zorunludur.
• Personelin hijyen kurallarına uygunluğu gıda mühendislerimizce gün içinde periyodik olarak denetlenmekte hem eldivenli hem de eldivensiz ellerden alınan numuneler laboratuvarınızda analiz edilmektedir.
• “Gıda Güvenliği”, ”Toplum Sağlığı” ve “Kişisel Hijyen” konularında  üretim ve proje servis ekiplerimizi periyodik eğitimlerden geçirilerek bu konulardaki bilinç düzeyinin sürekli arttırılmasını hedeflemekteyiz.

Sağlık Taramaları
• Bulaşıcı hastalık, virüs ve bakteri taramalarının yapıldığı porter muayeneleri ve akciğer filmleri ile tüm personelimizi 3 aylık periyodlar ile sağlık taramasından geçiriyoruz.
• Özel iş yeri hekimimiz ile tüm personelimizin ayda bir kez genel muayeneden geçmesini sağlıyoruz.

Üretim Yeri ve Ekipman Hijyeni
• Üretim tezgahları, dolaplar, fırınlar ve makineler gibi tüm taşınmaz ekipmanlarımızı her kullanımda yerler ve duvarları ise günlük olarak dezenfekte ediyoruz.
• Üretimde kullanılan tüm ekipmanlarımızı, pişirme kazanları, servis kapları ve yemek takımlarımızı sanayi tipi konveyörlü bulaşık makinelerinde 90 derece ısıda yıkayarak dezenfekte ediyoruz. Ayrıca üretimde kullanılan tüm bıçaklarımızı UV lambalı strelizasyon cihazı ile dezenfekte ediyoruz.

Hazırlık Hijyeni
• Sebze ve Meyveler; Tesisimize giren tüm sebze ve meyveleri önce sirkeli sularda ayıklıyor, ardından konveyörlü yıkama makineleri ile ozonlu sularda yıkayarak dezenfekte ediyoruz.
• Et İşleme; Et işlemede kullandığımız tezgahlar, bıçaklar, tüm ekipmanlarımızı her kullanımda, zemin ve duvarlarımızı ise günde 3 kez dezenfekte ediyoruz.
• Soğuk Hava Depoları; Meyve, sebze, şarküteri ve et ürünleri için ayrı ayrı hazırlanmış olan tüm soğuk hava depolarımızı günlük olarak ozon uygulaması ile dezenfekte ediyoruz.